شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات "تالار گفتمان" استفاده کنید.
ثبت نام
x

ورود

نام کاربری:

رمز عبور:  

یا ثبت نام
  گذرواژه‌تان را فراموش کرده‌اید؟

ارسال پاسخ 

امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امیتازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نمونه پروژه های انجام شده
۱۳۹۱/۹/۱۳, ۱۰:۳۹ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۹/۱۳ ۱۰:۵۱ صبح، توسط زیبائی.)
ارسال: #1
نمونه پروژه های انجام شده
دوستان تصویری میبینید از اولین کارهای بنده با تکلا ( قبل از این با اتوکد کارها انجام میشد ) در سال 85 مربوط به پروژه ی کارخانه سیمان آبیک که گالریهای حمل و نقل سنگ با نوار نقاله از مکانی به سمت کوره ، بوسیله ی این گالریها انجام میشد. وزن تقریبی 67 تن
همونطور که میبینید در اون زمان ( همونطوری که قبلاً اشاره کردم ) هنوز با چگونگی و جزئیات کار با تکلا آشنا نبودم و حتی رنگ بندی و فاز بندی و شماره گذاریها همه به صورت پیش فرض هستن و اگه نمونه نقشه ی گرفته شده رو هم بهتون نشون بدم که دلتون میسوزه به حال کارگرایی که چطوری تونستن این سازه رو بسازن و سر هم کنن !
[تصویر:  56514702826320757184.jpg]
این هم یک گالری دیگه با وزن تقریبی 250 تن
همونطور که میبینید سازه دارای بادبند در دیواره و سقف سالن هستش که همگی دارای سگراد هستن و کار بصورت پیچی هستش. دیگه با رنگها اشنا شده بودم و جو گرفته بود و رنگین کمان میساختم Big Grin
سالن مربعی شکل با پوشش سقف شیروانی.
[تصویر:  46168563598961211121.jpg]
و نمایی نزدیکتر
[تصویر:  76900802284586222922.jpg]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس شده توسط رضا زاهدی ، DAVOOD. ، aramiss ، Radmehr ، amir0 ، cegerino
۱۳۹۱/۹/۱۳, ۰۷:۰۷ عصر
ارسال: #2
RE: نمونه پروژه های انجام شده
مهندس جان میشه پوشه پروژه تکلا دو کار بالا رو زیپ کنی بزاری برای دانلود که استفاده کنیم .
یکی از مشکلات ما تازه کارها برای استفاده از تکلا نداشتن نمونه کاری هستش که بعضی دستورات و فرامین رو روش انجام بدیم
با داشتن یک سری نمونه کار خیلی چیزا میتونیم یاد بگیریم . مهندس چند وقت پیش به یه شرکت میل زدم که چند تا نمونه کار بچه های دفتر فنیش بمون بدن که متاسفانه ...... .
بماند .
واقعا جای تاسفه .
حالا خواستم ببینم میتونی کمکمون کنی ؟
مرسی

ستایشگر معلمی هستم که چگونه اندیشیدن را به من بیاموزد، نه چگونگی اندیشه ها را .
۱۳۹۱/۹/۱۳, ۰۷:۴۱ عصر (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۹/۱۳ ۰۷:۴۹ عصر، توسط aramiss.)
ارسال: #3
داود جان پروژ هایی که توسط تکلا بصورت سفارشی مدل می شود در واقع امانتی است دست شاپکارها و شاید عرف نیست مدل تهیه شده در دسترس عموم قرار بگیرد لذا برای دانلود یک نمونه پروژه یک سوله که توسط یکی از دوستان مدل شده بود را به شما معرفی می کنم این نمونه پروژه راهگشای خوبی خواهد بود
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سپاس
آرامیس
 سپاس شده توسط DAVOOD. ، M-MAHDAVI
۱۳۹۱/۹/۱۴, ۱۰:۴۹ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۹/۱۴ ۱۰:۵۰ صبح، توسط زیبائی.)
ارسال: #4
پروژه ی استادیوم سرپوشیده ی همدان که در فیسبوک یک پلان ازش گذاشته بودم.
توضیحاتی رو روی تصاویر خواهم داد.

[تصویر:  19521417102897107757.jpg]

ورزن پروژه تقریباً 750 تن ، سازه بیضوی بوده و متقارن است. پوشش سقف پرلین تیرآهن و سگراد میل گرد.

[تصویر:  73822076684194694111.jpg]

کار بسیار مشکل و پیچیده ای بود که در سال 87 انجام شد ، چرا که باید سطح سازه کاملاً مسطح و بدون برآمدگی و فرورفتگی میبود.

[تصویر:  51627265311283148799.jpg]

در نمای بغل ، این موضوع کاملاً مشهود است که سطح سازه بسیار مسطح است که برای ایجاد این هم سطحی به هیچ وجه در نقشه های سازه ، چیزی پیش بینی نشده بود.

[تصویر:  26512695191635852177.jpg]

محلهایی که با پیکان سیاه علامت گذاری کردم ، نحوه ی اتصال پرلینها ( که در تمام جهات X Y Z میچرخند و هیچکدومشون شبیه یکی دیگه نیست ) به تیرهای اصلی هستش که خود این اتصالات همونطور که میبینید از نظر ارتفاعی و زاویه با یکدیگر مشابه نیستن !به نحوه ی اتصال سگرادها به پرلینها توجه کنید که بعضیها صاف و بعضیها قطریها هستند.
محلهایی که با پیکان قرمز علامتگذاری کردم ، دارای شکست میباشد که این شکستها اصلاً در نقشه ی سازه دیده نشده بود و برای ایجاد همسطحی که در اوایل عرایضم بهش اشاره کردم ، پرلینها رو به صورت شکسته اجرا کردم.

سپاس شده توسط DAVOOD. ، amir0 ، cegerino ، FreddieLI
۱۳۹۱/۹/۱۸, ۰۳:۰۶ عصر
ارسال: #5
استخر قهرمانی کرمانشاه

[تصویر:  05311575160179664459.jpg]

[تصویر:  00687213023166443677.jpg]

[تصویر:  63981225894778203637.jpg]

[تصویر:  78711265553702664404.jpg]

سپاس شده توسط izadpanah ، Radmehr ، DAVOOD. ، محمد ، samadi ، XRumerTest
۱۳۹۱/۹/۱۸, ۰۳:۴۵ عصر
ارسال: #6
مهندس زیبایی دستتون درد نکنه. خاطرات من با دیدن این عکسها زنده شد. به یاد زمانی افتادم که پروژه های صنعتی و پیچیده رایج بودند. یقینا تا کسی سازه شیبدار با المانهای کوچک و سبک و سازه های انحنا دار مدل نکرده باشه، ارزش این تصاویر را درک نخواهد کرد.
مهندس من تا کنون فقط دو تا سازه را نتوانستم با تکلا مدل کنم. "استیر دور مخزن کروی" که شبیه "راه پله منحنی" است. متاسفانه فایل اتوکد از مخزن کروی ندارم. اما نقشه معماری سازه راه پله منحنی را برایتان قرار خواهم داد. ایا شما تاکنون به چنین سازه ای برخورد کرده اید؟

برای مطالعه قوانین پستها و ارسالها حتما لینک زیر را مطالعه نمایید:

انجام کلیه امور مهندسی، مدلسازی و شاپ دراوینگ سازه، تجهیزات صنعتی، مخازن و پایپینگ بصورت پیمانکاری
09126401783
 سپاس شده توسط زیبائی ، nasiri ، محمد ، cegerino ، FreddieLI ، oveshy
۱۳۹۱/۹/۱۸, ۰۳:۵۲ عصر
ارسال: #7
(۱۳۹۱/۹/۱۸ ۰۳:۴۵ عصر)izadpanah نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهندس زیبایی دستتون درد نکنه. خاطرات من با دیدن این عکسها زنده شد. به یاد زمانی افتادم که پروژه های صنعتی و پیچیده رایج بودند. یقینا تا کسی سازه شیبدار با المانهای کوچک و سبک و سازه های انحنا دار مدل نکرده باشه، ارزش این تصاویر را درک نخواهد کرد.
مهندس من تا کنون فقط دو تا سازه را نتوانستم با تکلا مدل کنم. "استیر دور مخزن کروی" که شبیه "راه پله منحنی" است. متاسفانه فایل اتوکد از مخزن کروی ندارم. اما نقشه معماری سازه راه پله منحنی را برایتان قرار خواهم داد. ایا شما تاکنون به چنین سازه ای برخورد کرده اید؟

مهندس راه پله ی که دور مخزن کروی باشه تابحال نداشتم اما خوشحال میشم اگه نقشه رو ببینم و یه سعی بکنم.

سپاس شده توسط Prupecoehoups
۱۳۹۱/۹/۱۸, ۰۸:۱۳ عصر
ارسال: #8
مهندس جان همانگونه که گفتم، نقشه اتوکدش رو ندارم. اما شباهت زیادی به راه پله نقشه پیوست دارد.

فایل‌(های) پیوست شده
.dwg  curve stair.dwg (اندازه: 518.66 KB / تعداد دفعات دریافت: 30)

انجام کلیه امور مهندسی، مدلسازی و شاپ دراوینگ سازه، تجهیزات صنعتی، مخازن و پایپینگ بصورت پیمانکاری
09126401783
 سپاس شده توسط Undefedrype
۱۳۹۱/۹/۱۹, ۰۹:۴۱ صبح (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۹/۲۷ ۰۱:۱۷ عصر، توسط زیبائی.)
ارسال: #9
(۱۳۹۱/۹/۱۸ ۰۸:۱۳ عصر)izadpanah نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مهندس جان همانگونه که گفتم، نقشه اتوکدش رو ندارم. اما شباهت زیادی به راه پله نقشه پیوست دارد.

راستش نقشه ی پیوست شباهت زیادی به راه پله ی کروی نداشتو فقط اسپیرال بنظر میرسه. من بیشتر ذهنیتم به سمت راه پله ی دور مخزن ذخیره ی مایعات در پروژه های صنعتی رفت. مثل پله هایی که دور تا دور یه مخزن آب میچرخه و میره بالا. به هرحال چنتا عکس پیوست کردم که به گمونم بشه ازین راه هرجور پله ی اسپیرال رو مدل کرد.
البته هیچ ابعاد و اندازه ای نداره و فقط شماتیک هستش
( یاد پله های کاخ شمس افتادم )

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

سپاس شده توسط XRumerTest
۱۳۹۱/۹/۱۹, ۱۰:۵۳ صبح
ارسال: #10
پله های اسپیرال با کامپوننتهای پیش فرض تکلا قابل اجرا هستند. شما از کامپوننت استفاده کردید یا با ترسیم دستی؟ و برای پروفیل آن لوله در نظر گرفتید یا IPE?
مهندس متاسفانه نقشه آن موجود نیست. اما باز هم تاکید می کنم، طبق آنچه که در ذهن من است، شباهت زیادی به همین نقشه داشت. شما نقشه ارسالی را بررسی نمودید و آیا توانستید آن را در تکلا مدل کنید؟

09126401783
ارسال پاسخ 

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان